Stiklu centrs ražojis stikla paketes biroju ēkai, kas atzīta par labāko fasādes ēku Zviedrijā

UPB būvētā biroju ēka prestižajā Zviedrijas būvniecības konkursā Glaspriset 2020 atzīta par labāko stikla ēku. Šis ir UPB 3 konstrukciju projekts, un tā ietvaros tika nodrošinātas metāla, betona un stikla konstrukcijas.

Arhitektu vēlme bija, lai ēka “izaug no zemes”, pakāpeniski mainot krāsu no zaļas uz baltu. Šī iemesla dēļ, ēkai izveidota sarežģīta un simboliska stikla fasāde ar vienmērīgu krāsas pāreju. Šīs unikālais izskats panākts fasādes montāžā izmantojot ar silk print tehnoloģiju radītos stiklus, uz kuriem uzdrukāts speciāls raksts.

Stikloto elementu izstrāde priekš fasādes arī bija viens no šī projekta lielākajiem izaicinājumiem, jo bija jāpievērš liela vērība gan fasādes izturībai, gan uz stikla elementiem veidotajiem rakstiem un to krāsai. Ņemot vērā to, ka, keramiski pievienojot krāsas stiklam, tās maina sākotnējo toni, ilgstoši tika strādāts pie jaunu paraugu izveides un saskaņošanas ar arhitektiem, lai gala rezultātā izveidotu pakāpenisko pāreju no stāva uz stāvu.

Projekts bijis veiksmīgs kā no projektēšanas, tā no darba vadības viedokļa, un tā veiksmes pamatā bija spēcīgā un pieredzējusī komanda, kuras darbības rezultātā arī sasniegti izvirzītie mērķi!

Glaspriset ir konkurss, kurā tiek novērtētas labākās stikla ēkas Zviedrijā. Balva tiek piešķirta reizi divos gados, un labāko ēku nosaka, vērtējot trīs nosacījumus – arhitektūru, funkcionalitāti un inovāciju. Glaspriset žūrijā darbojas stikla fasāžu jomas eksperti.

Video apskatiet šeit.

< Atgriezties uz jaunumu sadaļu