Lysaker Polaris – viens no UPB skaistākajiem stikloto konstrukciju projektiem šajā gadā

Biroju ēka Lysaker Polaris atrodas Oslo, Norvēģijā, tās kopējā platība ir 25 900 kvadrātmetri. Ēkas ģenerāluzņēmējs bija NCC Construction, savukārt UPB projektēja, ražoja, piegādāja un montēja pilnu ēkas fasādi, tajā skaitā 3 600 kv. m koka sienu paneļus ar 1 000 kv. M iebūvētiem AILE COto koka alumīnija logiem, 1 400 kv. m alumīnija statu rīģeļu fasādes, 1 700 kv. m dubultās stikla fasādes, kā arī fiksētās un kustīgās žalūzijas, un 1 900 kv. m alumīnija dekoratīvo paneļu ventilējamās fasādes. 


Lysaker Polaris biroju ēka sertificēta pēc vienas no populārākajām ilgtspējīgas būvniecības sertifikācijas shēmām – BREEAM. Projekta sākumā tika izvirzīts mērķis sasniegt ievērojami augsto Very Good līmeni, bet projekta noslēgumā, pārskatot sasniegtos rezultātus, ēka tika novērtēta kā Excellent. Augstāku līmeni, nekā sākotnēji plānots, izdevās sasniegt, izvērtējot materiālu energoveiktspēju un montāžas procesa rezultātus. Ēkas novērtējums gandrīz sasniedz pasīvās ēkas standartus, tās gaisa caurlaidības koeficients ir tikai 0,3 un viens no galvenajiem sasnieguma iemesliem ir hermētiskā ēkas fasāde. UPB projektētajai, ražotajai un montētajai fasādei bija arī otrs uzdevums bez energoefektivitātes – tai bija jāizolē lielais troksnis, ko rada aktīvā satiksme uz vienas no lielākajām Oslo transporta dzīslām 

 

Projekta veiksmīgu norisi veicināja Skandināvijā ierastā prakse, kur visi būvniecībā iesaistītie projektēšanu veica 3D modeļos, kas šī projekta tapšanā bija obligāts nosacījums. 

 

Lysaker Polaris būvniecība uzsākta 2013. gada augustā un šī gada vasaras beigās nodota ekspluatācijā. Ēkas pasūtītājs ir naftas un gāzes pakalpojumu uzņēmums Technip Norge.

< Atgriezties uz jaunumu sadaļu