Norvēģijas ģenerāluzņēmējs ar Latvijas UPB kopā rada pirmo pasīvo skolu Oslo

Pasīvo ēku būvniecībā ļoti svarīgas ir logu un durvju konstrukcijas kas ir primārie elementi telpu un ārējās vides saskarei

UPB holdinga meitas uzņēmums AILE grupa ražotās stiklotās konstrukcijas atbilst augstākajam Skandināvijas pasīvo ēku standartam – to pierāda arī uzņēmumā ražoto stikloto konstrukciju pieprasījums Norvēģijas tirgū. 

Šī gada augustā tika nodota ekspluatācijā pirmā pasīvā skola Norvēģijas galvaspilsētā Oslo. Vidusskolas Bjornsletta skole, kuras platība ir 8 900 m2, pilnīga pārbūve tika veikta no 2012. līdz 2014. gadam, ar mērķi samazināt CO2 emisiju par 50%. 

Ņemot vērā UPB lielo pieredzi Skandināvijas tirgū gan stikla, gan metāla, gan betona konstrukciju būvniecībā, Norvēģu Veidekke uzticēja ēkas stiklotās fasādes projektēšanu, ražošanu un montēšanu tieši UPB. Lielākais izaicinājums šāda veida konstrukcijām ir stiklu veramās daļas. Latvijas pieredzējušais ražotājs UPB holdingā ietilpstošā AILE grupa šo atrisināja ar efektīviem inženiertehniskiem risinājumiem, kā rezultātā enerģijas caurlaidības rādītāja U-vērtība tika nodrošināta robežās 0,7 – 0,8, kas pilnībā atbilst pasīvās ēkas prasībām. Otrs, ne mazāk būtisks, rezultāts tika sasniegts blīvuma testā, uzrādot vērtību 0,16, kas neoficiāli tiek atzīts par labāko rādītāju Norvēģijas blīvuma testu vēsturē.

AILE grupa radītais risinājums Bjornsletta skole fasādei iekļāva alumīnija un perforētā alumīnija konstrukcijas, kam ir gan dekoratīva, gan praktiska nozīme – alumīnija plāksnes ir kustīgas un tās ir izmantojamas ēkas papildus noēnošanai. 

Bjornsletta skole ir projekts, kas iekļauts Norvēģijas FutureBuild desmitgades programmā, kuras mērķis ir oglekļa neitrālu un augstas kvalitātes arhitektūras projektu izstrāde. 

 

< Atgriezties uz jaunumu sadaļu