Pabeigti būvniecības darbi pie biroju ēkas Färgskrapan Zviedrijā

Färgskrapan ir 15 stāvu ofisa ēka Zviedrijā, kuras fasādi veido stikla konstrukcijas 12 dažādās krāsās. Celtnes kodolu caurstrāvo ilgtspējīga domāšana, kur katra komponenta mērķis ir samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu nākotnē.

Šis ir viens no UPB karkasa un fasādes kompleksajiem risinājumiem – trīs konstrukciju jeb 3K projekts, kas apvieno stikla, metāla un betona konstrukciju vienotu projektēšanu un būvniecību. Pateicoties 3K metodei, UPB Färgskrapan projektu realizēja 1,5 gadu laikā.

Strādājot paralēli un sadarbojoties, dzelzsbetona konstrukciju projektēšana tika veikta 14 mēnešos, ražošana 8 mēnešos, un 8,5 mēnešu laikā tika samontētas ēkas konstrukcijas. Kopējais dzelzsbetona konstrukciju apjoms ir 760,5 t metāla un 4090 m3 betona.

Stikla fasādes projektēšanu UPB speciālisti paveica 7,5 mēnešos, ražošanu 4 mēnešos un stikla fasādes montāžu – 10 mēnešos. Kopējais stikla konstrukciju apjoms ir 7557 m2.

Lielākais izaicinājums bija precīza loģistikas plānošana un detaļu piegāde, jo katram elementam fasādē ir savs ID numurs, un tos var salikt kā puzli. Vietas trūkuma dēļ nevarēja veidot elementu uzkrājumu objektā, līdz ar to piegādes bija jāplāno ļoti precīzi, lai neveidotos dīkstāve.

Kā vēl viens radošs izaicinājums jāmin stikla krāsas izvēles un krāsošanas process. UPB komanda kopā ar arhitektiem un klientu devās uz Poliju pie stikla krāsu ražotāja, lai atrastu īstos toņus stiklotajai ēkas fasādei. Kad īstās krāsas bija atrastas, tam sekoja eksperimentāls stikla krāsošanas process, kad sajaukto pigmenta mikstūru kausēja uz stikla. Kopā ar poļu ražotāju tika veikti desmitiem testa paraudziņu, no kuriem atlasīja īstos, kas patika arhitektam.

< Atgriezties uz jaunumu sadaļu