UPB atgriežas Īslandes tirgū ar jauniem inženiertehniskajiem risinājumiem

Līdz ar Īslandes ekonomiskās situācijas uzlabošanos, atdzīvojas arī tās būvniecības nozare, kas paver jaunas iespējas un izaicinājumus UPB pozīciju nostiprināšanai šajā tirgū.

UPB veicis koka-alumīnija stikloto konstrukciju montāžas darbus divu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Nordurbakki 7-9 projektā. UPB nodrošināja pilnu ražošanas ciklu – inženieru tehniskos risinājumus, konstrukciju ražošanu, piegādi ar jūras konteineriem, montāžu un servisu.

Sešu mēnešu laikā tika samontētas koka-alumīnija stiklotās konstrukcijas ar kopējo platību 3 300 m², konstrukciju augstums sasniedza 2.6 m un, tās savienojot kopā, kā arī, veidojot stūra konstrukcijas, tās stiepjas apkārt dzīvojamo māju fasādēm, veidojot skaistu, stiklotu fasādi. UPB lielāko koka-alumīnija konstrukciju izmēri sasniedza pat 8 m² un 400 kg svaru, taču šādu lielu konstrukciju ražošana un piegāde vienā gabalā nodrošina dizaina un arhitekta vēlmju piepildījumu, jo konstrukciju rāmji netiek skrūvēti kopā un tiek saglabāts plānā skandināvu profila pievilcīgums. Jāatzīst, ka montāžai šādas lielas viengabala konstrukcijas nav parocīgas, tāpēc UPB projektu vadības komandai ar būvdarbu vadītājiem nācās rast jaunus risinājumus, pierādot savu profesionālismu un pielāgošanās spēju jauniem apstākļiem.

Šī projekta īpatnība ir dzīvokļu ārējās stiklotās sienas, kas nav iebūvētas betona karkasā, bet gan nedaudz izvirzītas uz āru. Lai nodrošinātu šo prasību, būvniecībā tika izmantots būvkaluma risinājums konstrukciju balstīšanai un stiprināšanai ārējās ēkas sienās.

UPB inženieri speciāli šim projektam izstrādāja atbilstošus risinājumus, lai tiktu ievērotas Īslandes ugunsdrošības prasības, kā arī ļoti būtiski šajā reģionā un klimata apstākļos ir izvērtēt vēja slodzes konstrukcijām un stikliem, tāpēc UPB konstrukciju koka rāmju iebūves dziļums un stiklu biezums tiek individuāli aprēķināts katram projektam, ievērtējot konkrētā reģiona ģeogrāfisko stāvokli, ēkas gabarītus un raksturīgo vēja stiprumu.

Pēc laikapstākļu analīzes, šī ziema Īslandē pēdējo 15 gadu laikā bijusi ar vismainīgākajiem laikapstākļiem, kas būvniecības procesu padarīja sarežģītāku - nācās saskarties ar spēcīgām vēja brāzmām, stipru lietu, sniegu, salu un reizēm visu vienlaikus. Atsevišķos Īslandes reģionos bija arī spēcīgi plūdi, kas nav raksturīgi šajā valstī un liecina par īpaši skarbo ziemas periodu šogad.

Īslandē kļūst aizvien pieprasītākas UPB ražotās koka-alumīnija konstrukcijas un UPB ir iemantojis vietējo būvkompāniju uzticību kā partneris, uz kuru var paļauties sarežģītos projektos ar specifiskiem risinājumiem.

< Atgriezties uz jaunumu sadaļu