Gada pārskats 2019

2019. gadā UPB grupas konsolidētais apgrozījums sasniedza 212 miljonus eiro. Kopš 2015. gada apgrozījums ir pieaudzis gandrīz par 100 miljoniem eiro.

UPB var lepoties ar realizētiem vairākiem nozīmīgiem Design&Build objektiem. Lielākais no tiem ir Boeing 747-8 angārs Baku lidostā, Azerbaidžānā, ar kopējo platību 8046 m2. Projektēšanā bija jāņem vērā seismiskā aktivitāte, lielā vēja slodze (41 m/s) un specifiskās ugunsdrošības prasības. Savukārt tepat Latvijā ekspluatācijā tika nodota Liepājas Olimpiskā centra Tenisa halle. Pērn UPB noslēdza līgumu un uzsāka tirdzniecības centra SĀGA projektēšanu un būvniecību, un šobrīd tas ir UPB vēsturē lielākais objekts Latvijā ar kopējo platību 59 000 m2.

Eksporta tirgū tika realizēti gan apjomīgi karkasa, gan iespaidīgi fasādes projekti, tāpat arī 3K projekti, kas apvieno stikla, metāla un betona konstrukcijas. Lielākie nodotie būvniecības projekti pagājušajā gadā bija alus ražotāja Carlsberg galvenā biroja ēka Dānijā, kurai UPB projektēja, ražoja, piegādāja un montēja ar tīru varu un vara kompozītu pārklātu fasādi, tāpat arī 13 stāvu biroja ēka Princeton Zviedrijā un 16 stāvu biroju ēka Parallell Norvēģijā. Iespaidīgs 3K projekts ir sabiedriskā ēka Fargskrappan Zviedrijā. Tā ir 15 stāvu ēka, tās karkasu veido 760 t metāla un 4090 m3 betona, savukārt fasādi veido stikla konstrukcijas 12 krāsās (vienā elementā izmantoti līdz sešiem dažādiem krāsu toņiem).

Arvien aktīvāk iesaistījāmies dažādu projektu agrīnajā stadijā, tādējādi daloties zināšanās un konsultējot klientu par vislabāko risinājumu būvniecībai vēl pirms tika sākta projektēšana. Vairāk projektu ir ar augstas apstrādes līmeņa sienu elementiem – ražotnē iemontēti logi, ķieģeļu apdare, flīžu apdare, terracotta apdare, pigmentētais betons, liektās virsmas, GRC risinājumi u. c. UPB ir augsta kompetence ilgtspējīgas un energoefektīvas būvniecības jomā, un ir gandarījums, ka šīs zināšanas noder, realizējot objektus Latvijā – UPB būvētā Liepājas Olimpiskā centra manēža atzīta par energoefektīvāko publisko ēku Latvijā 2019. gadā. Būvniecības objektos nemitīgi tiek strādāts pie jaunu darba drošības risinājumu ieviešanas, jo strādāt droši un atbildīgi ir UPB prioritāte jebkurā jomā.

Lai nodrošinātu turpmāku UPB grupas attīstību, pagājušajā gadā veiktas ievērojamas investīcijas gandrīz visās uzņēmējdarbības struktūrās. Liepājā uzbūvēta jauna transportbetona ražotne, tāpat turpinām investēt transportbetona tīkla modernizēšanā un autoparka attīstībā. Betona transportēšanas un sūknēšanas serviss Zviedrijā stabili attīstās, ir iegūti uzticami sadarbības partneri, kā arī izveidotas iestrādnes transportbetona servisa attīstīšanai Norvēģijā un Dānijā.

UPB gada pārskats 2019 angļu valodā.

< Atgriezties uz jaunumu sadaļu